archiwa

Wróć do listy

Российский государственный архив литературы и искусства

Telefon: 
+7 (499) 159-76-85
Adres: 
ул. Выборгская д. 2, корп. 2
Москва
Moskovskaya oblast
1251212
Rosja
Godziny otwarcia: 
Pn, wt – 9:00 do 19:00; śr-czw 9:00-17:00; pt 9:00-15:00
E-mail: 
Uwagi: 

Do pracy w archiwum wymagany jest list polecający skierowany do aktualnego dyrektora RGALI, wydrukowany na oficjalnym papierze instytucji macierzystej, podbity i podpisany (list musi zawierać opis projektu, jego zakres chronologiczny oraz cel planowanej kwerendy). List musi być napisany w języku rosyjskim. Wraz z osobą z listem polecającym przepustkę do archiwum może otrzymać także dodatkowa osoba w charakterze tłumacza (na miejscu musi wypełnić odpowiedni wniosek oraz ankietę).

 Do skorzystania z czytelni rękopisów niezbędne jest wyrobienie karty czytelnika (wymagana aktualna fotografia w formacie paszportowym/legitymacyjnym), na miejscu przed wyrobieniem karty należy wypełnić ankietę (w języku rosyjskim), dołączaną do listu polecającego. Do ankiety niezbędne są dane personalne, informacja o wcześniej przeprowadzanych kwerendach archiwalnych, a także dane dotyczące tymczasowego pobytu w Rosji (wraz z podaniem adresu i numeru telefonu). Do wyrobienia karty dla badacza z zagranicy niezbędny jest aktualny paszport z ważną wizą.

Materiały można zamawiać drogą mailową (zakazrgali@list.ru). Czas oczekiwania na materiały zależy od liczby zamówień realizowanych w momencie składania (materiały nie są wydawane "od ręki", należy zamówić je co najmniej dzień lub dwa przed planowaną wizytą). W archiwum nie ma dostępu do Internetu. 

Archiwum jest zamknięte pierwszego dnia każdego miesiąca. Godziny otwarcia czytelni mikrofilmów: pn-czw od 10:00 do 17:30, pt od 10:00 do 16:30.