Powrót do Lwowa
Zbiór luźnych informacji na temat Anny Jastrzębskiej, Lwowa i życia we Lwowie po II wojnie światowej. Autorka – uczennica Magda Kwiecińska – wymienia m.in. dni wolne w ówczesnym radzieckim Lwowie, Polaków pochowanych na Cmentarzu Łyczakowskim, wspomina o sytuacji ludności polskiej i zwięźle charakteryzuje obowiązujący Jastrzębską system edukacji. Zarówno treść, jak forma zapisu mają charakter nieuporządkowanych faktograficznych zapisków natury ogólnej. Praktycznie brak wątków osobistych.
Miejsce powstania:
Wrocław
Opis fizyczny:
[1] k., 21 k. luź. : fot. ; 31 cm.
Postać:
luźne kartki
Technika zapisu:
wydruk komputerowy
Język:
Polski
Miejsce przechowywania:
Dostępność:
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania:
2010
Stan zachowania:
bardzo dobry
Sygnatura:
Akc. 12/16
Tytuł kolekcji:
Materiały Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Oddział Wrocławski. XVI Rajd Śladami Pamięci Lwowa i Kresów. Rok 2010. Prace konkursowe
Uwagi:
Wydruk komputerowy, na pierwszej stronie przyklejona karteczka („memo”) z adnotacją osoby przyjmującej pracę do konkursu (punktacja i podpis, ołówek, długopis, niebieski tusz). Praca podzielona na 2 części: wspomnieniową – „Powrót do Lwowa” (5 k.) i fotograficzną „Na ulicach Lwowa” (7 k.) zawierającą powklejane kolorowe skany/wydruki fotografii architektonicznych zabytków Lwowa. Praca nadesłana na konkurs dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowany przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
Słowo kluczowe 1:
Słowo kluczowe 2:
Słowo kluczowe 3:
Osoba, której dotyczy treść:
Główne tematy:
życie Polaków we Lwowie, Cmentarz Łyczakowski, szkolnictwo
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe:
Zakres chronologiczny:
Od 1952 do 1971
Nośnik informacji:
papier
fotografia / skan
Gatunek:
pamiętnik/wspomnienia