publikacje

Wróć do listy

List Natalii Jastrzębskiej do Juliana Ochorowicza

List o charakterze oficjalnym. Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Równouprawnienia Kobiet w Warszawie, Natalia Jastrzębska, próbuje nakłonić Ochorowicza do wygłoszenia jesiennego odczytu. Z treści wynika, że kobieta próbowała kontaktować się z nim również w czerwcu, ale spotkała się z odmową, niezłomnie wyraża jednak nadzieję, że wykład się odbędzie, szczególnie że warunki zostały już ustalone. Miałby się on odbyć w sali muzealnej, a połowa dochodu byłaby przeznaczona dla prelegenta, uzgodnienia wymagałyby tylko temat i data spotkania. Jastrzębska załącza informację, że stowarzyszenie pragnęłoby w ten sposób rozpocząć sezon i najdogodniejszym terminem byłby jeszcze ten sam miesiąc, choćby jego koniec. Pod listem podpisała się również sekretarka, W. Boczkowska.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
1 k ; 29 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
dostępny do celów badawczych
Data powstania: 
1913
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
3360/II ; 1965 mf
Uwagi: 
List zapisany czarnym atramentem o różnej intensywności, podpis sekretarki słabo widoczny, w środkowej części papieru widnieje spory kleks od tuszu. Tekst o pionowej orientacji, obejmujący jedną stronę, pismo może sprawiać trudności w odbiorze. W lewym górnym roku figuruje drukowana informacja o adresie stowarzyszenia (Chmielna nr 35, m. 3) i kontaktowym numerze telefonu (118-33).
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
1 paź 1913
Osoba, której dotyczy treść: 
Główne tematy: 
działalność publicystyczna, równouprawnienie kobiet, odczyty w ramach prowadzonego stowarzyszenia, problemy organizacji feministycznych
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Nośnik informacji: 
papier
mikrofilm
Gatunek: 
list