publikacje

Wróć do listy

List Arnsztajnowej do Antoniego Madeja, 19 listopada 1934

Kobieta niepokoi się, czy Madej bardzo przejął się diagnozą lekarza (Edmund Biernacki, 1866–1911) dotyczącą stanu jego płuc. Wyraża nadzieję, że w Zakopanem mu się poprawi. Jest przekonana, że będzie mu się tam również dobrze pisało, przez co jest zazdrosna. Liczy, że będą kontynuować literacką korespondencję. Arnsztajnowa prosi o zostawienie niedrukowanego wiersza do odczytu na wieczorze poetyckim. Zwraca uwagę, że Aniela (Aniela Fleszarowa) jest rozżalona z powodu nieotrzymania zaproszenia i ze swojej strony sugeruje, że nic by się nie stało, gdyby wyrecytowano też krótkie fragmenty prozy, dzięki czemu nikt nie czułby się wykluczony. Tymczasem wyraża zdziwienie, że zaproszono aż trzynastu poetów, a nie sądziła, że jest tylu na Lubelszczyźnie. „Wciąż jeszcze żyję w oddaleniu od wszelkich spraw tego świata” (k. 9r) – notuje o swoim pobycie w Warszawie.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Organizacja/Partia: 
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
2 k. ; 18 cm.
Postać: 
składka podwójna
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
dostępny do celów badawczych
Data powstania: 
1934
Stan zachowania: 
bardzo dobry
Sygnatura: 
MC/36/R
Uwagi: 
Dokument sporządzony czarnym atramentem, pochodzi z mieszkania przy ul. Wspólnej 66. Brak skreśleń czy dopisków. Na papierze w lewym dolnym rogu każdej karty widnieje okrągły otwór. Czytelność pisma może w niektórych przypadkach dostarczać trudności.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
19 li. 1934
Główne tematy: 
problemy zdrowotne; lubelskie środowisko literackie; literacka korespondencja; organizacja wydarzeń literackich; budowanie struktur lokalnego stowarzyszenia
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
list
Tytuł ujednolicony korespondencji: