publikacje

Wróć do listy

List Arnsztajnowej do Antoniego Madeja, 19 listopada 1934

Autorka niepokoi się, czy Madej bardzo przejął się diagnozą lekarza dotyczącą stanu jego płuc. Wyraża nadzieję, że w Zakopanem jego stan się poprawi. Jest przekonana, że będzie mu się tam również dobrze pisało, o co jest zazdrosna. Liczy, że będą kontynuować literacką korespondencję. Arnsztajnowa prosi o zostawienie niedrukowanego wiersza do odczytu na wieczorze poetyckim. Zwraca uwagę, że Aniela (Fleszarowa) jest rozżalona z powodu nieotrzymania zaproszenia i ze swojej strony sugeruje, że nic by się nie stało, gdyby wyrecytowano też krótkie fragmenty prozy, dzięki czemu nikt nie czułby się wykluczony. Tymczasem wyraża zdziwienie, że zaproszono aż trzynastu poetów, a nie sądziła, że jest tylu na Lubelszczyźnie. „Wciąż jeszcze żyję w oddaleniu od wszelkich spraw tego świata” (k. 9r) – pisze o swoim pobycie w Warszawie.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Organizacja/Partia: 
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
2 k. ; 18 cm.
Postać: 
składka podwójna
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
dostępny do celów badawczych
Data powstania: 
1934
Stan zachowania: 
bardzo dobry
Sygnatura: 
MC/36/R
Uwagi: 
Dokument sporządzony czarnym atramentem, pochodzi z mieszkania przy ul. Wspólnej 66. Brak skreśleń czy dopisków. Na papierze w lewym dolnym rogu każdej karty widnieje okrągły otwór. Czytelność pisma może w niektórych przypadkach sprawiać trudności.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
19 lis 1934
Osoba, której dotyczy treść: 
Główne tematy: 
problemy zdrowotne, lubelskie środowisko literackie, literacka korespondencja, organizacja wydarzeń literackich, budowanie struktur lokalnego stowarzyszenia
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1934
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
list
Tytuł ujednolicony korespondencji: