publikacje

Wróć do listy

Róża Katzenellenbogen do Oskara Katzenellenbogena (Ostapa Ortwina), 8–9.08.1905

Autorka rozpoczyna pisanie o dziesiątej w nocy, kończy następnego dnia. Po wysłaniu pierwszego listu z 8 sierpnia otrzymała list Ostapa, na który odpowiada tego samego dnia. Zaczyna się słowami: „Żabuś mój słodki, jak Ci jest teraz w tej chwili?”. Autorka jest zaniepokojona stanem zdrowia narzeczonego. Usprawiedliwia się z „niepisania” listów, odpiera stawiane jej zarzuty o kłamstwo. Zapewnia, że ciągle myśli o narzeczonym, że jeśli nie pisała, to z powodu złego samopoczucia. Zadaje dużo pytań o kurację Ostapa i jej skutki. Jest bardzo zmartwiona. Przyznaje, że jej również każą spożywać chininę, kąpiele jej służą, podobno wygląda lepiej, ale jest nadal zmęczona. Informuje, że miała już wyjeżdżać, bo skończyły się jej pieniądze. 

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Miejsce powstania: 
Tartarów
Opis fizyczny: 
4 s.
Postać: 
składka podwójna
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
ogólnodostępny w wersji elektronicznej
Data powstania: 
1905
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
DE-17284
Tytuł kolekcji: 
Archiwum Ostapa Ortwina
Uwagi: 
Listy ułożone chronologicznie przez redakcję Archiwum Kobiet. Pismo raczej czytelne, autorka posługuje się piórem. Brak paginacji.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
8 sie 1905
Główne tematy: 
samopoczucie, pobyt w uzdrowisku, kuracja lecznicza, kłopoty zdrowotne, relacje męsko-damskie, narzeczeństwo, troska o narzeczonego, uwagi na temat pisania listów
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1905
Nośnik informacji: 
papier
strona www
Gatunek: 
list