publikacje

Wróć do listy

List Arnsztajnowej do ks. Zalewskiego, 19 lutego 1934

W liście Franciszka Arnsztajnowa informuje, że otrzymała od Domu Książki Polskiej prośbę o przesłanie dwudziestu egzemplarzy tomiku „Stare kamienie”. Zastanawia się w związku z tym, czy T.M.K (Lubelskie Towarzystwo Miłośników Książki) życzy sobie puścić go w obieg; jeśli odpowiedź byłaby twierdząca, liczy, że adresat podeśle proponowaną cenę oraz stosowne egzemplarze książki. Proponuje przekazanie ich dostawczyni niniejszego listu lub wykonanie tego najpóźniej dnia kolejnego, na jej własny adres. Dokonuje refleksji, że byłaby to słuszna decyzja, ponieważ tamtejsi pracownicy rozsyłają woluminy księgarzom oraz ogłaszają je w rejestrze księgarskim. Wymagane jest od niej przesłanie zwrotnego zawiadomienia, więc prosi o słówko odpowiedzi.

W końcowej części Arnsztajnowa informuje, że z przesłanych poprzednio egzemplarzy – siedem Józef Czechowicz zabrał w celu przekazania recenzentom. Byłaby wdzięczna za dosłanie kolejnych „dla siebie i kolegów”.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Miejsce powstania: 
Lublin
Opis fizyczny: 
2 k. ; 17 cm.
Postać: 
składka podwójna
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
dostępny do celów badawczych
Data powstania: 
1934
Stan zachowania: 
bardzo dobry
Sygnatura: 
2158
Uwagi: 
List zapisano dwustronnie, na eleganckiej brązowej papeterii z czarnym obramowaniem. Papier czerpany, atrament czarny. Zachowała się również koperta. Na pierwszej stronie występuje pojedyncze skreślenie i podkreślenie. Czytelność pisma może w niektórych przypadkach dostarczać trudności.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
19 lut 1934
Osoba, której dotyczy treść: 
Główne tematy: 
poezja; aktywność literacka; lubelskie środowisko literackie; proces wydawniczy
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1934
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
list