publikacje

Wróć do listy

Od męża dowiedziałam się o wszystkich wydarzeniach

Luźne refleksje gospodyni domowej z początku lat 80. XX w.  nad panującą rzeczywistością polityczną, warunkami codziennej egzystencji, wywołane wydarzeniami sierpniowymi i nadzieją na zmianę ku lepszemu. Autorka snuje rozmyślania nad kondycją państwa, rolą i obowiązkami rządu, istniejącą niesprawiedliwością społeczną, dzieli się swoimi niepokojami i nadziejami odnośnie przyszłości.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Miejsce powstania: 
Legionowo
Opis fizyczny: 
445-458 k. luź. ; 21 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
Od 1980 do 1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18935/II
Tytuł kolekcji: 
Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), zapis jednostronny, forma czystopisu, pismo czytelne. Przekreślona paginacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Podwójne kartki zeszytu w kratkę, Adnotacje ZNiO lub PTS ołówkiem i długopisem (czarny i niebieski tusz). Na końcu wspomnień podpis, adres i godło autorki. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Główne tematy: 
codzienność w PRL, warunki egzystencji, życie robotnicze w Polsce Ludowej, matka Polka,
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
pamiętnik/wspomnienia