publikacje

Wróć do listy

Ankieta

Janina Klawińsz-Wysoczańska odpowiada na 6 pytań ankiety dotyczącej lat zesłania do łagru (ankiety swojego autorstwa najprawdopodobniej). Pytania poruszają kwestie m.in. emocjonalnego bagażu, jakie niosło ze sobą doświadczenie łagrów, wpływu tego doświadczenia na dalsze życie – po powrocie, niezrozumienia przez osoby niebędące na zesłaniu wielu spraw, które dla autorki były i są niezmiernie istotne, czy takich, których nie są w stanie pojąć ze względu na nieporównywalność swoich przeżyć.

Autor/Autorka: 
Miejsce powstania: 
Wrocław
Opis fizyczny: 
k. 48–49 luź.; 31 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1976
Stan zachowania: 
bardzo dobry
Sygnatura: 
Akc. 182/94/1-2
Tytuł kolekcji: 
Relacje, wspomnienia, opracowania, wywiady, wypisy z literatury dot. ruchu oporu w Okręgu Lwowskim AK (m.in. Sambor) oraz pobytu w obozach i na zesłaniu w ZSRR ze zbioru Janiny Klawińszowej
Uwagi: 
Maszynopis o charakterze czystopisu. Zapis jednostronny. Ślady po dziurkaczu (lewy brzeg strony). Podwójna foliacja – oryginalna i ołówkiem w prawym, górnym rogu foliacja ZNiO. Dokument jest częścią zbiorów Janiny Klawińszowej, dostępnych w archiwum ZNiO we Wrocławiu. Praca w zakładce „Ankiety”.
Słowo kluczowe 1: 
Główne tematy: 
życie w łagrze, emocjonalne konsekwencje życia w łagrze, powrót z zesłania, praca w kopalni w łagrze
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1945 do 1976
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
inne