publikacje

Wróć do listy

Urzekło mnie...

Dzień z wydarzeń sierpniowych na Wybrzeżu w 1980 r. oczami Elżbiety Czajki, wówczas dwudziestosześciolatki. Autorka szczegółowo opisała 18 sierpnia, dzień, w którym świadomie włączyła się w strajk robotników, dzięki czemu poczuła swoją sprawczość i wartość. Czajka wspomniała o atmosferze wśród strajkujących w jej zakładzie pracy, przemówieniu Lecha Wałęsy oraz własnym zaangażowaniu.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ‘80. Sierpień ‘80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Miejsce powstania: 
s.l.
Opis fizyczny: 
119-122 k. luź. ; 31 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18934/II vol. 1
Tytuł kolekcji: 
Wspomnienia z Sierpnia ‘80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r.
Uwagi: 
Maszynopis, zapis dwustronny, ołówkiem paginacja ZNiO. Na pierwszej stronie dopisek osoby przyjmującej pracę do konkursu: nazwisko autorki i nadany nr pamiętnika – 193 długopis, ołówek). Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Główne tematy: 
atmosfera wśród robotników w pierwszych dniach strajku na Wybrzeżu w 1980 r., strona organizacyjna i logistyczna strajku, Sierpień ‘80
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Gatunek: 
pamiętnik/wspomnienia