publikacje

Wróć do listy

Ocena Jadwigi Piwockiej kursu gospodarstwa domowego w Lubece w 1945 r.

Tekst powstał podczas kursu gospodarstwa domowego w 1945 r. w Lubece jako odpowiedź na trzy pytania ewaluacyjne dotyczące jego programu. Autorka podkreśliła znaczenie kursu dla własnej przyszłości; uważała, że dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom będzie miała szansę ułożenia swojego życia w lepszy sposób, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia z czasu wojny. Piwockiej wszystkie bez wyjątku zajęcia bardzo się podobały, choćby dlatego, że przypomniały wiele zapomnianych w czasie wojny umiejętności. Autorka zakończyła stwierdzeniem, że kurs został bardzo dobrze ułożony, dlatego nie widzi potrzeby jakichkolwiek zmian w kolejnych jego edycjach.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Czy jestem zadowolona z kursu i dlaczego?
Miejsce powstania: 
Lubeka
Opis fizyczny: 
[2] k. luź. ; 23 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1945
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
Akc. 59/86
Tytuł kolekcji: 
Relacje 20 dziewcząt z pobytu w obozie pracy w Niemczech w okresie II wojny światowej
Uwagi: 
Tytuł nadany przez redakcję Archiwum Kobiet. Rękopis, zapis piórem (ciemnoniebieski atrament) dwustronny. Luźna kartka wyrwana z zeszytu w linię (poszarpany brzeg, czarne kolumny). Charakter czystopisu, dość czytelny. Brak podpisu autorki, jednakże charakter pisma taki sam, jak u autorki wspomnień podpisanej „Jadwiga Piwocka(?)” (nazwisko nie w pełni czytelne).
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
1 paź 1945
Główne tematy: 
kurs gospodarstwa domowego dla dziewcząt w Lubece, ewaluacja kursu, przeżycia wojenne
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1945
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
relacja