publikacje

Wróć do listy

Fragmenty dziennika Anny Powagi z 15 sierpnia 1980 i 17 stycznia 1981

Fragmenty dziennika Anny Powagi dotyczące wydarzeń sierpniowych zawierają zapiski z  15 sierpnia 1980 r. i 17 stycznia 1981 r. Każdorazowo wydarzenia ze świata zewnętrznego są punktem wyjścia do luźnych, filozoficznych rozważań autorki m. in. na temat przyczyn sierpniowego zrywu społecznego. W pracy autorka cytuje m. in. K. Marksa i J. Woronieckiego.

Autor/Autorka: 
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
532-534 k. luź. ; 31 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18938/II vol. 1.
Tytuł kolekcji: 
Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”
Uwagi: 
Tytuł nadany przez redakcję Archiwum Kobiet. Maszynopis, sporo poprawek – odręczne skreślenia, dopiski w przestrzeni międzywierszowej (długopis, czarny tusz), zapis jednostronny, na końcu podpis, adres i adnotacja autorki (długopis, czarny tusz). Przekreślona foliacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na pierwszej stronie adnotacja ZNiO/PTS (długopis, niebieski tusz). Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Główne tematy: 
dziennik z sierpnia 1980 r., Sierpień ’80 w odbiorze społecznym, przyczyny protestów, strajki robotnicze
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1980 do 1981
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
dziennik/diariusz/zapiski osobiste