publikacje

Wróć do listy

Dziennik od 19 do 31 VIII 1980 r.

Fragment dziennika Krystyny Bednarczyk, prowadzonego w sierpniu 1980 r., dotyczący wydarzeń podczas fali sierpniowych strajków. Dokument zawiera osobiste zapiski z 19, 25, 27, 29–31 sierpnia, w których autorka komentuje ówczesną rzeczywistość polityczną, wyraża swoje wątpliwości i nadzieje.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień 1980. Pamiętniki nie opublikowane
Miejsce powstania: 
Lublin
Opis fizyczny: 
k. 13-14 luź.; 31 cm
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18938/II
Tytuł kolekcji: 
Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r.
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), zapis dwustronny, forma czystopisu, pismo czytelne, kartka z zeszytu w kratkę, widoczne ślady zgięcia wzdłuż kartki. Ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na pierwszej stronie adnotacja ZNiO/PTS długopisem (niebieski tusz) i ołówkiem. Na końcu wspomnień nazwisko i adres autorki (długopisem). Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Główne tematy: 
odbiór społeczny Sierpnia ’80, sierpniowe strajki, nadzieja i troska o przyszłość
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1980 do 1981
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
dziennik/diariusz/zapiski osobiste