archiwa

Wróć do listy

Biblioteka Polska POSK w Londynie

Telefon: 
+44 (0) 20 8741 0474
+44 (0) 20 8741 7724
Adres: 
238-246 King Street
London
W6 0RF
Wielka Brytania
https://www.google.pl/maps/
Godziny otwarcia: 
poniedziałek, środa: 10:00 – 20:00 ; piątek: 10:00 – 17:00 ; sobota: 10:00 – 13:00 (w soboty nie przynosimy żadnych materiałów z magazynu)
Uwagi: 

Biblioteka nie posiada specjalnego oddziału ze zbiorami specjalnymi. Zamawia się na miejscu na podstawie wypełnionego rewersu. Czas oczekiwania za realizację to kilka minut. W czytelni dostępnej jest Wi-Fi, należy personel poprosić o hasło dostępu. Połączenie internetowe jest  bardzo sprawne, nie zawiesza się, anie powoduje problemów. Poza tym w czytelni są dostępne dwa rodzaje gniazdek elektrycznych (polskie i brytyskie).

W czytelni udostępniane są katalogi kartkowe. System pracy jest dwupoziomowy. Na początek otrzymuje się "SPIS ALFABETYCZNY" (łącznie 3 szufladki), a następnie spis sygnaturowy (również składa się z 3 szyfladek) z bardzo krótką wzmianką o zawartości jednostki (a czasem z wypisem typów materiałów skaładających się na dane archiwum). Rewers jest stosunkowo prosty: należy wpisać dane autora oraz sygnaturę i dane zamawiającego z podpisem i datą. Jednorazowo można wypełnić do 5 rewersów, a udostępniane są one po kolei (po oddaniu przeczytanej, otrzymuje się następną).

Biblioteka jest nieczynna we wtorki i czwartki.

Na terenie budynku znajduje się polska restauracja.

Listy polecające nie są wymagane. Przed rozpoczęciem pracy należy wypełnić dwa formularze, w którym należy wpisać dane personalne i adresowe (adres stałego pobytu w Polsce oraz adres pobytu w Wielkiej Brytanii) wraz z danymi kontaktowymi (jak numer telefonu i adres poczty elektronicznej).

Dojazd: dotarcie do budynku jest bardzo łatwe. Biblioteka znajduje się w Zone 2 bardzo blisko stacji metra: Ravenscourt Park (dosłownie po wyściu należy iść przed siebie następnie w prawo, a potem w lewo, tuż za restauracją indyjską znajduje się busynek POSK).


Publikacje

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW