Autorka urodziła się w Warszawie w rodzinie przemysłowców, właścicieli młynów – Rubinów – jako druga córka. Miała 8 lat starszą siostrę (brak imienia). Matka dziewczynek zmarła, gdy Autorka miała około 12 miesięcy. Starsza siostra trafiła pod opiekę do rodziców matki, podczas gdy Autorką opiekowała się polska niańka w Makowie. Do 6-7 roku życia Autorka wychowywała się na wsi (okolice Milanówka), na ziemiach znajdujących się w posiadaniu rodziny. Później trafiła także pod opiekę dziadków, a następnie zamieszkała z ojcem i jego drugą żoną.
Ojciec Autorki ożenił się ponownie, z kobietą młodszą od siebie o około 12 lat, Różą. Z pierwszego związku (z niemieckim Żydem) Róża miała syna Rudolfa, który zamieszkał z nową rodziną. Ze związku urodził się jeszcze syn Michał (Michaś). Rodzina mieszkała w niewielkim, drewnianym domku, 20 minut koleją od centrum Warszawy.
Ojciec Autorki był człowiekiem religijnym (ortodoksem), Autorka wraz z rodzeństwem była mniej przywiązana do religii, choć razem uczęszczali do synagogi. Byli również syjonistami. Wujem Autorki był Nahum Sokołow – tłumacz, pisarz i pionier dziennikarstwa hebrajskojęzycznego, lider ruchu syjonistycznego (piąty prezydent Światowej Organizacji Syjonistycznej). Autorka poznała jego rodzinę dopiero po przyjeździe do Anglii.
Autorka uczęszczała do polskiej szkoły powszechnej i później żydowskiego gimnazjum dla dziewcząt. Planowała pójść na studia.
W czasie okupacji znalazła się w warszawskim getcie. Udało się jej z niego wydostać, do wiosny 1944 roku ukrywała się „po aryjskiej stronie”, początkowo w Zielonce, później na terenie Warszawy. W 1944 roku przedostała się do Bobrowników (koło Łowicza). Tam też doczekała wyzwolenia.
W roku 1946 wyjechała do Indii, przebywała tam do 1958 roku, później przeniosła się do Wielkiej Brytanii, zamieszkała w Londynie.
Urodziła córkę