publikacje

Wróć do listy

Sierpień 1980 – wspomnienie

Wspomnienie sierpnia 1980 r., w którym na tle refleksji dotyczących strajków autorka upamiętnia swojego niedawno zmarłego męża. Bronisława Drozd w luźnych i chwilami bardzo emocjonalnych zapiskach porusza bardzo różne wątki, m.in. chorobę męża, pobyt w szpitalu, wspólną przeszłość i wydarzenia sierpniowe, które obojgu pozwoliły oderwać się od trudnych tematów i skupić na przyszłości.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ‘80. Sierpień ‘80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Miejsce powstania: 
Wrocław
Opis fizyczny: 
113–120 k. luź. ; 31 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18938/II vol. 1
Tytuł kolekcji: 
Wspomnienia z Sierpnia ‘80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r.
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), zapis dwustronny, forma czystopisu, pismo średnio czytelne, miejscami nieczytelne. Podwójne kartki z zeszytu w kratkę (wyblakle). Skreślona paginacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na pierwszej stronie adnotacja ZNiO/PTS długopisem (niebieski tusz), w tekście podkreślenia ołówkiem. Na końcu wspomnień podpis autorki. Dołączone kopie emocjonalnych listów Bronisławy Drozd do Polskiego Radia, redakcji Studia Odra, z 5 i 13.01.1981. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
29 st. 1981
Główne tematy: 
Sierpień ‘80 w odbiorze społecznym, życie codzienne na tle wydarzeń sierpniowych, choroba
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
pamiętnik/wspomnienia