publikacje

Wróć do listy

List Arnsztajnowej do Antoniego Madeja, 24 października 1933

Pierwsze zdania listu poświęcone zostały rzekomemu protokołowi ze spotkania Związku Literatów w Lublinie, jego treść Franciszka krytykuje, informując przy tym, że nie jest w stanie zrozumieć, co zostało postanowione w kwestii Tygodnia Książki. Pisze, że planuje wrócić do Lublina dopiero 2 lub 3 listopada. Liczy, że kilka lokalnych towarzystw kulturalnych dołączy się do organizacji wspomnianej akcji i podpisze odezwę m.in. do władz wojewódzkich i samorządowych. Wnosi pomysł wspólnego wybrania przedstawicieli oraz zgłoszenie zaświadczenia gotowości do komitetu warszawskiego, co pozwoliłoby na przygotowanie materiałów marketingowych. Sugeruje adresatowi, by przedyskutował jeszcze te kwestie z panem Kamykowskim (Ludwik Kamykowski, 1891–1944).

Arnsztajnowa dopytuje również o wieści w sprawie Antologii (Ks. L. Zalewski, Antologia Współczesnych Poetów Lubelskich, Lublin 1939) oraz odpowiedź z czasopisma „Pion”. Ponadto pyta Antoniego Madeja, czy wie, że Leśmian (Bolesław Leśmian, 1877–1937) jest kandydatem do Akademii (Polskiej Akademii Literatury).

 

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Organizacja/Partia: 
Miejsce powstania: 
Śródborów (Otwock)
Opis fizyczny: 
2 k. ; 27 cm.
Postać: 
luźne kartki
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
dostępny do celów badawczych
Data powstania: 
1933
Stan zachowania: 
bardzo dobry
Sygnatura: 
MC/36/R
Uwagi: 
Dokument sporządzony czarnym atramentem. Papier w delikatną kratkę, brak skreśleń, dopisków czy wyrazów podkreślonych. Czytelność pisma może w niektórych przypadkach dostarczać trudności.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
24 paź. 1933
Osoba, której dotyczy treść: 
Główne tematy: 
lubelskie środowisko literackie; organizacja wydarzeń literackich; budowanie struktur lokalnego stowarzyszenia
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Nośnik informacji: 
papier
Gatunek: 
list
Tytuł ujednolicony korespondencji: