publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs, zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r.

Wspomnienie Eulalii Zębek dotyczące wydarzeń sierpniowych. W bardzo osobistych zapiskach autorka opisuje swoje dotychczasowe, niezwykle ciężkie życie (wspomina o rozważanym w przeszłości samobójstwie) oraz całą paletę emocji towarzyszących jej w dniach protestów: od radości i nadziei związanych z ruchem solidarnościowym, poprzez strach przed ewentualnym rozlewem krwi i złość na rządzących.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień 1980. Pamiętniki nie opublikowane
Wariant tytułu: 
Wspomnienia
Miejsce powstania: 
Olsztyn
Opis fizyczny: 
k. 671-673 luź.; 31 cm
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18938/II vol. 1.
Uwagi: 
Sierpień ’80 w odbiorze społecznym, strajki robotnicze, nadzieje Polek i Polaków, życie w PRL, przebudzenie społeczeństwa w 1980 r., warunki bytowe w PRL, matka Polka
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
środa, Styczeń 28, 1981
Główne tematy: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), kartki gładkie, papier pożółkły. Zapis dwustronny, na końcu adres autorki. Ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r., pamiętniki niepublikowane.
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1980 do 1981
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia