publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs, zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r.

Wspomnienie autorki nawiązujące do wydarzeń sierpniowych, w których sporo miejsca zajmują osobiste zapiski dotyczące jej pracy, w których opisuje m. in. nieprawidłowości, kiepskie warunki i stosunek przełożonych do pracowników. Chomicka przywołuje również sytuację w mieście podczas protestów, kiedy nie działała łączność i komunikacja oraz wydarzenia z przeszłości. Wspomnienie Chomickiej jest ciekawym – choć miejscami dość chaotycznym i niejasnym – zapisem emocji i rozumienia otaczającej rzeczywistości.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień 1980. Pamiętniki nie opublikowane – „nie na temat”
Wariant tytułu: 
Moje spomnienia z minionych dni Sierpnia 1980 r. Jelenia Góra
Miejsce powstania: 
Jelenia Góra
Opis fizyczny: 
k. 71-78 luź. ; 31 cm
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18939/II
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), kartki w kratkę, papier pożółkły. Pismo miejscami średnio czytelne. Zapis dwustronny, na końcu adres autorki. Ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
poniedziałek, Styczeń 5, 1981
Główne tematy: 
Sierpień ’80 w odbiorze społecznym, warunki i sytuacja i relacje w miejscu pracy w PRL, postrzeganie rzeczywistości społeczno-politycznej okresu PRL
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1980 do 1981
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia