publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs, zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r.

Konkurs na wspomnienia z sierpnia ’80 jest dla autorki pretekstem do opisania męczących ją problemów i prośby o interwencję. Franciszka Kozłowska dzieli się swoimi przemyśleniami na temat ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej w kraju, raportuje o podejrzanych wydarzeniach i osobach oraz podkreśla, że wielokrotnie już zwracała się do różnych podmiotów z apelem o podjęcie działań – pisała m.in. do „Trybuny Ludu” i „Dziennika Warszawy”.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień 1980. Pamiętniki nie opublikowane – „nie na temat”
Wariant tytułu: 
Wspomnienia
Miejsce powstania: 
Włocławek
Opis fizyczny: 
k. 89-94 luź.; 31 cm
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18939/II
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), kartki w kratkę, widoczne ślady zagięć po podwójnej składce. Pismo miejscami średnio czytelne. Drobne poprawki – skreślenia. Zapis dwustronny, na końcu podpis autorki. Skreślona paginacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 r., pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
wtorek, Styczeń 20, 1981
Główne tematy: 
aktywność obywatelska, donosy, stosunki społeczeństwo – władza, sytuacja społeczno-polityczna okiem obywatela/obywatelki, stosunki międzyludzkie w PRL, zaufanie do partii
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1980 do 1981
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia