publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Wspomnienia Krystyny Anuszewskiej dotyczące Ciechanowa w czasie wydarzeń sierpniowych. W chaotycznych zapiskach autorka pisze m.in. o atmosferze panującej w jej zakładzie podczas strajków, przytacza część postulatów załóg strajkujących w Ciechanowie oraz tekst swoich dwóch wierszy.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Miejsce powstania: 
Ciechanów
Opis fizyczny: 
21-35 k. luź. ; 31 cm.
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18935/II
Uwagi: 
Maszynopis, zapis jednostronny, charakter czystopisu. Na pierwszej stronie dokumentu dopisek z nr pamiętnika i woluminu (118, VI) (długopis, niebieski tusz). Przekreślona foliacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na końcu wspomnień, na samym dole kartki data i podpis autorki (długopis, niebieski tusz). Załączone odpisy listów autorki do: redakcji Kulisów z 7.11.1979 r., kierownika Okręgowego Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych w Ciechanowie z 15.09.1980, dyrektora OPSW w Warszawie z 19.11.1980, Rady Zakładowej Związków Zawodowych przy OPSW w Ciechanowie z 12.12.1980. Język listów silnie emocjonalny. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
niedziela, Styczeń 25, 1981
Główne tematy: 
Postulaty strajkujących w Ciechanowie, twórczość poetycka, echa wydarzeń sierpniowych
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia