publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Autorka wspomina okoliczności w jakich przypadkiem dowiedziała się o strajku, wystąpienie byłego i ówczesnego premiera: Babiucha i Gierka oraz emocje towarzyszące jej podczas dni strajkowych: rosnący pesymizm, niepokój oraz ulgę i radość po zawarciu porozumień.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Wariant tytułu: 
Sierpień w styczniu / Moje wspomnienia z wydarzeń sierpniowych 1980
Miejsce powstania: 
Kętrzyn
Opis fizyczny: 
523-530 k. luź. ; 31 cm.
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18938/II vol. 1.
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), zapis dwustronny, na końcu podpis autorki i adres autorki. Pismo czytelne, charakter czystopisu. Podwójna kartka z zeszytu w kratkę. Ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na pierwszej stronie adnotacja ZNiO/PTS długopisem (niebieski tusz). Załączony list autorki do PTS Gdańsk. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Data dzienna: 
poniedziałek, Styczeń 26, 1981
Główne tematy: 
Sierpień ’80 w odbiorze społecznym
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia