publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Wspomnienia Anieli Moroz ze strajków we Wrocławiu w sierpniu 1980 r. W emocjonalnych zapiskach, w podniosłym tonie autorka wyraża swój podziw dla strajkujących i całego narodu polskiego.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Wariant tytułu: 
Wspomnienia z sierpnia 1980 r
Miejsce powstania: 
Wrocław
Opis fizyczny: 
303-306 k. luź. ; 32,5 cm.
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
Od 1980 do 1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18935/II
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), nietypowy format, (12,5x32,5 cm), zapis dwustronny, Kartki gładkie ze śladami wielokrotnych zagięć. Przekreślona foliacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Adnotacje ZNiO ołówkiem. Na końcu wspomnień podpis autorki. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Główne tematy: 
Strajki we Wrocławiu na fali wydarzeń sierpniowych
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia