publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Wspomnienie wydarzeń sierpniowych pióra Zofii Szymczyk. Autorka opisuje ostatnie dni sierpnia 1980 (29-31.08): swoją podróż na wczasy do Orłowa i spotkanie ze strajkującym stoczniowcem w ostatnich dniach sierpnia oraz ogromną radość ze zwycięstwa strajkujących, kiedy ogłoszono porozumienia i koniec strajku.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Wariant tytułu: 
Wspomnienia
Miejsce powstania: 
Kalwaria Zebrzydowska
Opis fizyczny: 
813-816 k. ; 21 cm.
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18934/II vol. 3
Uwagi: 
Rękopis, charakter czystopisu (długopis, niebieski tusz), podwójna kartka z zeszytu w linię, linie wyblakłe. Zapis dwustronny. Pismo średnio czytelne. Na pierwszej stronie dokumentu dopisek osoby przyjmującej pracę do konkursu (długopis, niebieski tusz) z n nr pamiętnika i woluminu (154, III). Ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na końcu wspomnień dane autorki – nazwisko, adres. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Główne tematy: 
nastroje społeczne podczas strajku na Wybrzeżu, wakacje nad morzem w sierpniu 1980, społeczeństwo a strajk robotników
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia