publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Relacja z urlopu w Gdańsku w czasie wydarzeń sierpniowych. Marta Wiśniewska opisuje jak zamiast typowego wakacyjnego, nadmorskiego obrazka zastała miasto niemal wymarłe, z niepokojącą ciszą, nieczynną komunikacją i wyczuwalnym wokół napięciem. Autorka szczerze wyznaje, iż była zła na stoczniowców, że popsuli jej urlop i ciekawie przedstawia krótką historię swoich nieudanych, przedwcześnie zakończonych wczasów.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Wariant tytułu: 
Mój Sierpień ’80
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
897-902 k. luź. ; 31 cm.
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18934/II vol. 3
Uwagi: 
Maszynopis, zapis jednostronny, charakter czystopisu. Na pierwszej stronie dokumentu dopisek z nr pamiętnika i woluminu (206, III) (długopis, niebieski tusz). Przekreślona foliacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Na końcu wspomnień podpis autorki (długopis, niebieski tusz). W lewym górnym rogu kartek ślady po metalowej zszywce. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Główne tematy: 
wakacje 1980, Gdańsk podczas strajków robotniczych, wczasowicze a strajki sierpniowe,
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia