publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Krótka impresja wspomnieniowa Weroniki Woś odnośnie wydarzeń sierpniowych składająca się z peanu na cześć strajkujących oraz z – wyrażonej w liczbie mnogiej – nadziei na lepszą przyszłość.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Miejsce powstania: 
Rogów k. Puław
Opis fizyczny: 
775-776 k. luź. ; 21 cm.
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18937/II
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), zapis dwustronny, forma czystopisu, pismo czytelne, kartka z zeszytu w kratkę, poszarpany brzeg, fragment kartki zalany. Ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO.. Na pierwszej stronie adnotacja ZNiO/PTS długopisem (niebieski tusz). Na końcu wspomnień nazwisko i adres autorki (długopisem) oraz data (ołówek). Ciekawa pisownia litery "n” – każdorazowo z kreseczką nad literą. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
środa, Styczeń 21, 1981
Główne tematy: 
odbiór społeczny Sierpnia ’80
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia