publikacje

Wróć do listy

Wspomnienia z Sierpnia ’80. Materiały nadesłane na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”.

Refleksje na temat wydarzeń sierpniowych. Felicja Zarzeczańska wspomina emocje towarzyszące jej podczas strajków na Wybrzeżu. Z jednej strony radość i fascynacja zrywem robotniczym, z drugiej strony  - mając w pamięci II wojnę światową – nasilający się podczas kolejnych dni protestów strach przed kolejną wojną.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Pamiętniki Sierpień ’80. Sierpień’80 we wspomnieniach. Relacje z Wybrzeża. Pamiętniki nie publikowane
Wariant tytułu: 
Wspomnienia z sierpnia 1980 r.
Miejsce powstania: 
Poznań
Opis fizyczny: 
477-482 k. luź. ; 31 cm.
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Katalog rękopisów zinwentaryzowanych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu do celów badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
Od 1980 do 1981
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
18935/II
Uwagi: 
Rękopis (długopis, niebieski tusz), zapis jednostronny, forma czystopisu, pismo czytelne, kartki gładkie. Przekreślona paginacja autorki, ołówkiem w górnych rogach paginacja ZNiO. Adnotacje ZNiO / PTS ołówkiem i długopisem (czarny i niebieski tusz). Na końcu wspomnień podpis i adres autorki. Praca nadesłana na konkurs zorganizowany przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w 1981 roku. Relacje z Wybrzeża. „Postawy i zachowania ludzi – po drugiej stronie bramy”, pamiętniki niepublikowane.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Główne tematy: 
trauma II wojny światowej, emocje towarzyszące strajkom na Wybrzeżu, pamięć wojny
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
1980
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
pamiętnik/wspomnienia