publikacje

Wróć do listy

Relacje, wspomnienia, opracowania, wywiady, wypisy z literatury dot. ruchu oporu w Okręgu Lwowskim AK (m.in. Sambor) oraz pobytu w obozach i na zesłaniu w ZSRR ze zbioru Janiny Klawińszowej, archiwum ZNiO we Wrocławiu

Antonina Hobler relacjonuje swoje życie, w skrócie przedstawiając najważniejsze wydarzenia, kładąc główny akcent na aktywność i działalność podczas II wojny światowej.

Autor/Autorka: 
Inny tytuł: 
Relacja
Wariant tytułu: 
Relacja nauczycielki
Miejsce powstania: 
Wrocław
Opis fizyczny: 
k. 173–175, 31 cm
Technika zapisu: 
maszynopis
Język: 
Polski
Dostępność: 
Zbiór niezinwentaryzowany, katalog rękopisów akcesyjnych. Możliwość otrzymania oryginału do wglądu w celach badawczych, po złożeniu pisma rekomendującego z uczelni/projektu badawczego etc.
Data powstania: 
1980
Stan zachowania: 
bardzo dobry
Sygnatura: 
Akc. 182/94/5 t. 1.
Uwagi: 
Maszynopis o charakterze czystopisu, zapis jednostronny. Podwójna foliacja – oryginalna i ołówkiem w prawym, górnym rogu foliacja ZNiO. Dokument jest częścią zbiorów Janiny Klawińszowej, dostępnych w archiwum ZNiO we Wrocławiu.
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Osoba, której dotyczy treść.: 
Główne tematy: 
zaangażowanie nauczycieli i nauczycielek w walkę z okupantem, roboty przymusowe na rzecz III Rzeszy, oświata po II wojnie światowej, odbudowywanie systemu szkolnictwa, działalność społeczne nauczyciele, powojenny Jawor
Nazwa geograficzna - słowo kluczowe: 
Zakres chronologiczny: 
Od 1906 do 1991
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
relacja