publikacje

Wróć do listy

b.t. [Szanowna Pani! Bardzo…]

Dwa listy do Alice Bellier z Liege w Belgii. Alice jest przyjaciółką Izy Kuczyńskiej i jej skrzynką kontaktową w Europie Zachodniej, przez nią Kuczyńska wysyła listy na Zachód, aby uniknąć cenzury, przez nią również odbiera przesyłki do niej np. z książkami wydawanymi na Zachodzie.

16.10.1978 r. - Halina dziękuje za przesłanie listu od Izy i załącza odpowiedź. Informuje ją też, że zamówiła książki dla Izy, które zostaną wysłane na adres Alice (m.in. Sołżenicyn, Zinowiew, AK w dokumentach). Tłumaczy, że Iza nie powinna się obawiać, żeby do niej pisać bezpośrednio. Wystarczy tylko podać inne nazwisko i wysłać na jej prawdziwy adres, to dojdzie.

3.02.1979 r. – Autorka dziękuje za przesłanie książek od Izy i przeprasza, że obarczyła ją tym zadaniem w tak trudnym dla niej okresie. Bardzo jej współczuje straty ukochanej osoby [ojczyma], bo wie z własnego doświadczenia, jak wiele czasu potrzeba, by wypełnić tę pustkę. Zainteresowała ją informacja Alice, że jej ojczym pracował we Wspólnocie Interesów i poprosiła o podanie jego nazwiska.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. – korespondencja do Alice Bellier
Miejsce powstania: 
Londyn
Opis fizyczny: 
rps., mps, 2 s. luź.; ; 25 cm i mniej
Technika zapisu: 
maszynopis
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
Od 1978 do 1979
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
2439/205
Tytuł kolekcji: 
Archiwum Haliny Martin
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list