publikacje

Wróć do listy

b.t. [Szanowna i Droga Pani,…]

Listy do Żanny Kormanowe dotyczące głównie spraw służbowych.

Kwiecień 1949 r. / Warszawa – Autorka prosi Kormanową o spotkanie w sprawie omówienia akcji upowszechniania wiedzy historycznej przy PTK.

18.07.1957 r. / Warszawa - List do Żanny Kormanowej. Autorka wybiera się na wakacje na wieś i przesyła Kormanowej adres, pod którym będzie dostępna. Przy okazji dziękuje jej za trud przeczytania przesłanego przez nią skryptu i za uwagi. Swoją rolę rozumiała jako podsumowanie dyskusji i dlatego znalazły się tam tylko punkty, które były poruszane. Co dalej z tym będzie, niech zadecydują „mądrzejsi i miarodajniejsi” od niej. Na posiedzeniu Zarządu rzecz w ogóle nie była poruszana. Następnie prosi Kormanową o podanie zawczasu tez jej referatu. Ona wraca do Warszawy ok. 20 sierpnia, ale obawia się że pożytek z niej może być minimalny. Ma nadzieję, że Kormanowa pomyśli o jakimś wypoczynku.

26.08.1965 r. – Autorka pisze, że wraca do sił, ale niestety wolniej niż by chciała. Rokowania są dobre, ale potrzeba cierpliwości. Wypoczywa więc i wzmacnia się i powoli wraca do pracy. Mam nadzieję, że pani profesor nie przepracowuje się i korzysta z wakacji.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. – korespondencja do Żanny Kormanowej
Miejsce powstania: 
Warszawa
Opis fizyczny: 
rps., s. 8-9, 79-80, 87-88, 115 luź.; ; 20 cm i mniej
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
Od 1949 do 1965
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/497
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list