publikacje

Wróć do listy

b.t. [Kochana Pani Żaniu! …]

Korespondencja z Żanną Kormanową dotycząca spraw prywatnych. Autorka jest córką Janiny Kruk. Opisuje swoje życie w Nowym Jorku.

16.11.1958 r. – List. Autorka niedawno przybyła do Nowego Jorku. Czas jej biegnie szybko, poznaje dużo ludzi, miasto, dużo zwiedza. Bardzo podobało jej się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, była także w Metropolitan Museum. Jej bliscy są dla niej kochani, stworzyli jej w swoim domu doskonałe warunki. Prowadzi ożywioną korespondencję ze znajomymi z Polski, a także z ludźmi poznanymi w podróży. Szczególnie miła jest korespondencja z lekarzem, który przyjechał tam na stypendium Rockeffellera.

Bardzo się cieszy ze stypendium, jakie otrzymała od New York University. Bardzo chciałaby zacząć się uczyć swojego przedmiotu.

12.12.1959 r – Kartka z życzeniami noworocznymi.

1972 r. – Elżbieta wyszła za mąż i ma 3-letnią córkę. Mieszkają w Nowym Jorku. Jej mąż Sherwin jest cenionym naukowcem. Ona pracuje 3 dni w tygodniu. Urządzają dom. Spotkali się z jej rodzicami na wakacjach w Szwajcarii. Matka opowiadała jej o podróży Kormanowej do Australii.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. - korespondencja do Żanny Kormanowej
Miejsce powstania: 
Nowy Jork
Opis fizyczny: 
rps., s. 29-30, 115-116, 395 luź.; ; 28 cm
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
Od 1958 do 1972
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/494
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list