publikacje

Wróć do listy

b.t. [Droga Pani, Przesyłam…]

List i dwie kartki do Żanny Kormanowej.

Bilecik niedatowany, w którym autorka żegna się przed wyjazdem. Pyta, czy Kormanowa przyjedzie do Wisły. Życzy jej pracy i dobrego samopoczucia. Na koniec prosi o pożyczkę 15 000 zł, po którą zgłosi się Marian. Ma nadzieję szybko oddać, ponieważ spodziewa się niebawem pieniędzy z wydawnictwa „Książka”

13.05.1947 r. – Kartka z Paryża. Autorka przeprasza, że wyjechała bez pożegnania, ale miała za dużo spraw na głowie. Musiała wyjechać zaraz po egzaminie, bo kończyła jej się wiza. A przed egzaminem chorowała. W Paryżu też ma dużo formalności do załatwiania. Chce przyspieszyć wizę dla Mariana, żeby mógł przyjechać do niej chociaż na 2 tygodnie przed Szwecją, ale nie wie, czy jej się uda.

12.07.1952 r. – List z Ustki. Autorka przesyła program historii starożytnej po kolejnej redakcji. Nie jest zadowolona z efektu, bo materiał jest maksymalnie okrojony, a i tak wydaje się niemożliwy do przerobienia na wykładach. Chyba że połączy się wykłady z historii i historii filozofii, wtedy wykładowca sam będzie mógł dobierać materiał. Na koniec pisze o sprawach bardziej prywatnych, o tym jak spędza urlop.

Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. - korespondencja do Żanny Kormanowej
Miejsce powstania: 
Ustka
Opis fizyczny: 
rps., 183-186, 211 luź.; ; 14 x 21 cm i mniej
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
Od 1947 do 1952
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/484
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list