publikacje

Wróć do listy

b.t. [Droga Pani! Dzięki…]

List do Haliny Martin.

Autorka dziękuje za list, na jej konto wpłynęło również 50 dol. Przypuszcza zatem, że jej list także dotarł do adresatki. Napisała też do córki, żeby przysłała 4000 zł p. Rossman, ale do Polski listy idą wolniej.

Ma jednak jeszcze jedno zmartwienie i potrzebuje pomocy. Chciałaby ściągnąć do Szwajcarii swoje dwie córki. Starsza czeka już na paszport, ale z młodszą jest o tyle trudniej, że władze polskie mogą jej odmówić ze względu na to, że za granicą przebywają już jej matka i siostra. Autorka sądzi, że łatwiej byłoby jej uzyskać paszport, gdyby zaproszenie było z innego kraju. Pomyślała o Anglii, bo córka już raz tam była. Prosi zatem o wystawienie, w miarę możliwości, zaproszenia dla jej córki. Ważne, aby było w nim zaznaczone, że to jest zaproszenie do Anglii z możliwością wyjazdów na weekendy do krajów Europy Zachodniej, aby córka dostała paszport obowiązujący również w innych krajach. Córka nie musi wcale przyjeżdżać do Anglii. Mogłaby pojechać do Wiednia, dokąd nie potrzebuje wizy, a stamtąd matka zabierze ją już do Szwajcarii.

Na koniec autorka namawia adresatkę, by przyjechała do Szwajcarii. Chciałaby jej zrobić kilka badań, martwi ją jej wysoki poziom cukru.

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. – korespondencja do Haliny Martin
Miejsce powstania: 
s.l.
Opis fizyczny: 
rps., 3 s. złoż.; ; 21 cm
Technika zapisu: 
rękopis
Język: 
Polski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
1973
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
2439/26
Tytuł kolekcji: 
Archiwum Haliny Martin
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Data dzienna: 
poniedziałek, Lipiec 2, 1973
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list