publikacje

Wróć do listy

b.t. [Dear Mrs. Korman, …]

Dwa listy do Żanny Kormanowej. Autorka jest córką znajomej Kormanowej, Ireny Gutman, mieszkającej na stałe w Australii.

16.10.1971r. – Rosalie przeprasza, że długo nie pisała. Jest obecnie w trakcie egzaminów i bardzo się denerwuje. Ale chce jej pokazać, że nie zapomniała o niej i że z rodzicami często mówią o niej i o jej wizycie. Oni bardzo się cieszą z tej znajomości, ponieważ nie mają żadnych bliskich znajomych. A dla niej będzie to pretekst do odwiedzenia Polski, kiedy uda się w podróż za ocean. Obiecuje dłuższy list po egzaminach.

16.12.1971 r. – Rosalie właśnie skończyła sesję egzaminacyjną. Chwali się dobrymi wynikami. Wcześniej chciała studiować medycynę, ale uznała, że jej szanse dostania się na tamte studia są zerowe, dlatego zdecydowała się aplikować na prawo i sztukę. Podaje w liście, jakie ma przedmioty.

Pyta Kormanową, co u niej słychać. Zbliża się Boże Narodzenie i Nowy Rok. W Australii to czas relaksu i szczęścia. Ona i jej rodzice będą z nią myślami w te dni. Życzy jej wszystkiego najlepszego. A spotkanie Kormanowej w tym roku pozostanie jej w pamięci na lata. Na koniec pisze, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym roku pojedzie na wakacje za ocean i może uda się zobaczyć z nią.

 

Autor/Autorka: 
Współautorzy: 
Inny tytuł: 
b.t. - korespondencja do Żanny Kormanowej
Miejsce powstania: 
Melbourne, Australia
Opis fizyczny: 
rps., mps., s. 236-237, 245-247 luź.; ; 20 cm
Technika zapisu: 
maszynopis
rękopis
Język: 
Angielski
Miejsce przechowywania: 
Dostępność: 
tak
Data powstania: 
1971
Stan zachowania: 
dobry
Sygnatura: 
1573/489
Tytuł kolekcji: 
Akta Żanny Kormanowej
Słowo kluczowe 1: 
Słowo kluczowe 2: 
Słowo kluczowe 3: 
Nośnik informacji: 
papier
Typ zasobu: 
list